"Yenilenebilir Enerjinin Tek Kaynağı Bu Adreste !"

GİRİŞ YAP

P 3000W Orion Bio Isıtıcı UK

Fiyat : 578 TL ( KDV DAHİL )

  • P3000 Uzaktan Kumandalı AYAKLI MODELİDİR
  • 20-25 m2 ALANI ISITIR.
  • DİĞER ISITICILAR GİBİ HAVAYI KURUTMAZ,OKSİJENİ YAKMAZ.
  • TEK BİR NOKTA YERİNE ALANIN TAMAMINI ISITIR.
  • BİRÇOK HASTALIĞIN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLUR
  • Çocuk Odaları ve Yatak odaları için idealdir. termostatını ayarlayıp sabaha kadar yakabilirsiniz.

 

ORİONBİO, %88 oranında Far İnfrared dalga boyunda ışınım yayar. Bu ışınım güneşin bize ulaştırdığı SAĞLIKLI ışındır. ORİONBİO da seramik yapısındaki özel mineraller sayesinde bu ışınımı ortama vererek sağlıklı ısınmamızı sağlar.

Orionbio seramik ısıtıcılar elektrik enerjisini ısıya çevirmede en yüksek değere sahip ısıtıcıdır. Bu oran İnfrared kuartz ısıtıcılarda % 61- 65 iken seramik ısıtıcılarda %98?dir.Buda % 50?ye varan enerji tasarrufu sağlar.

Orionbio seramik ısıtıcıların kullanım ömrü, diğer ısıtıcılardan çok daha uzundur.

Orionbio ısıtma cihazınız kendinden ayaklı ve duvar tipi çeşitlerinde olup, ergonomik yapısıyla kolay kullanım olanağı sağlar.

Orionbio ısıtma cihazında bağlantı kablosu VDE standartlarında olup 230 cm. uzunluğundadır. İç montajda ise cam elyaf silikonlu ısıya dayanıklı bağlantı kabloları kullanılmıştır.. Bu bağlantılar porselen klemenslerle yapılmıştır.

Orionbio P-3, P-2 ve D-3 modelleri radyo sinyalli uzaktan kumandalıdır. Bu cihazla 3 ayrı kademede (1000W ? 2000W ? 3000W) ısınma sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, P-1 ve Eko-mini modeller anahtar kontrollüdür.

Ayaklı tipler devrilme emniyet swich?lidir.

 

 

DiğerIsıtıcılar Arasındaki Farklar

Orion Bio Orion Bio Far İnfrared Seramik Teknoloji Kuarz Cam Isıtma
Sistemi
Cam Panel Isıtma Sistemi

Verimlilik ve Tasarruf

Tükettiği elektriğin %98"ini ısı enerjisine dönüştürür.Orion bio far infrared dalga boyu üreten tek materyaldir. Uzun dalga boyu sayesinde cisimlerin içine nüfus eder.Ayrıca far infared ısı değeri en yüksek dalga boyudur. Tükettiği elektriğin %60"ını ısı enerjisine dönüştürür. %40 elektrik, ışık olarak ortama salınır. Kısa dalga boyu ile ısıttığı için cisimlerin kütlelerini ısıtmaz. Isıyı sadece tensel olarak hissederiz. Seramik ısıtıcıya göre en az %50 daha az ısıtır. Düşük güçlerde üretebildiği için ısıl değer verimliliği azdır. Bir alanı ısıtabilmek için çok uzun süre çalıştırmak ve çok adet kullanmak gerekir.

Kullanım Ömrü

Isıyı oluşturan direnç seramikle bütünleştiği için dış etkenlere maruz kalmaz Darbelere, oksidasyona karşı güçlüdür. Her türlü "dik" - "yatay" kullanılabilir. Çok uzun ömürlüdür. İnce cam tüpten oluştuğu ve bu tüpün içerisine yerleştirilmiş sargı rezistanstan oluştuğu için her türlü dış etkenlere karşı zayıftır. Darbeler ve sarsıntılar ısıtıcının devre dışı kalmasına yeterlidir. Açık sargı rezistans olduğu için kullanım ömürü kısadır sadece "yatay" olarak kullanılabilir. Kullanım ömrü uzundur.

 

Sağlığa Etkileri

"Bio ısı" ile ısıtan tek ısıtıcıdır.Far infrared dalga boyu ile ısıtır. Dalga boyu "3 - 20 µm" dur. Elektro manyetik alan oluşturmaz. Bilim insanları 2,5 µm. dan düşük olan dalga boyunun canlılara zarar verdiğini onaylamıştır.

Far infared dalga boyu üreten tek materyal seramiktir. Bu dalga boyu bilim insanlarınca birçok hastalığın tedavisinde faydalı olduğu klinik deneylerle ispatlanmıştır.
Kısa dalga boyu ile ısıtır. Dalga boyu 2 µm"dan düşüktür. Elektro manyetik alan oluşturur. Avrupa"da, Amerika"da ve gelişmiş ülkelerde kullanımı yasaktır.Sadece düşük yüzey yüklü olanlar dış mekanlarda kullanım izni vardır.
 

 

Kısa dalga boyu yoktur.
 

 

Fonksiyon
ellik

Orion bio, kendinden ayaklı bir modeldir. Her mekana uyum sağlar. Her tarafa rahatlıkla taşınır. Ayrıca duvar tipleride mevcuttur. Dik-yatay her türlü konumda kullanılır.

 
İnce cam tüpten oluştuğu ve bu tüpün içerisine yerleştirilmiş sargı rezistanstan oluştuğu için her türlü dış etkenlere karşı zayıftır. Darbeler ve sarsıntılar ısıtıcının devre dışı kalmasına yeterlidir. Açık sargı rezistans olduğu için kullanım ömürü kısadır sadece "yatay" olarak kullanılabilir. Dikey - yatay kullanılabilir. Fakat duvara bağımlıdırlar.
 

Çevre

"Orion bio" toprak minerallerinden oluşan ve bu minerallerin ürettiği "bio genetik" far infrared ışınlarla "elektro manyetik" kirlilik yapmayan doğa dostu bir üründür. Kısa dalga boylu, elektromanyetik kirlilik yapan çevreye çok zararlı bir üründür. Kısa dalga boyu yoktur. Çevreye zararlı değildir.

 

 

Sorular ve Cevaplar

1. Bio-Seramik Nedir ?
Bio-seramik silisyumoksit (siO2) ve Aluminyumoksit (Al2O2) ki1-kaolen gibi mineral oksitlerle değişik minerallerin karıştırılması ile yapılmış üründür. Bu minarellerin karışımı FIR (far-infrared ışınlar) yapar.

2. Bio-Seramik Nasıl Yapılır ?
Bio-seramik 26 çeşit seramik ve değişik mineral oksitlerden yapılır. 1300 ºC kadar pişirilir ve soğumaya bırakılır.Soğuduktan sonra bu bio-seramik FIR (farinfrared ışınlar) yayma yetkisine sahip olacaktır.

3. Far Infrared Işınlar nedir ?
Far infrared ışınlar güneş ışığı spektrumunun gözle görülmeyen bölümünün parçasıdır. Ayrıca Biogenetik ışınlar (6-14 mikron arası) diye de bilinirler. Biogenetik ışınların bitkilerdeki , hayvanlardaki ve insanlardaki yaşayan hücrelerin sağlığını ve gelişmesini desteklediği bilim adamlarınca ispatlanmıştır.


UZUN ÖMÜRLÜ
Sağlamlık & Uzun Süreli Kullanım
UYGUN FİYATLAR
Tüm ürünlerde uygun fiyatlar
KALİTE
Tüm ürünlerimiz %100 kaliteli ve yerlidir.
HARİKA İNDİRİMLER
Tüm ürünlerimizde %25 varan indirim fırsatları